Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Tajemniczy samolot nad Mazurami. Był niewidzialny, ale zostawiał smugi

Na niebie nad Mazurami pojawił się tajemniczy samolot. Jak informuje nasz czytelnik, maszyna była niewidzialna, ale pozostawiała za sobą smugi kondensacyjne, które zdradzały jej pozycję. Zdjęcia tego obiektu są naprawdę zaskakujące. Zobaczcie.

Smugi kondensacyjne pozostawiane przez niewidoczny samolot nad Mazurami. Fot. Patryk.

Nasz czytelnik Patryk na Mazurach uwiecznił coś, co bardzo go zaskoczyło. Postanowił podzielić się z nami swoimi wątpliwościami. Uwiecznił bowiem samolot, a dokładniej to, co po sobie pozostawiał, czyli smugi kondensacyjne, bo samej maszyny nie sposób było zauważyć.

Samolot był niewidzialny, co widoczne jest na załączonych zdjęciach. Obiekt leciał ze wschodu na zachód, od strony Białorusi w kierunku Pomorza. Czytelnik natychmiast sprawdził na serwisie Flightradar24.com, gdzie na żywo można śledzić ruch lotniczy na świecie, dokąd zmierzał ów obiekt, ale żadnej informacji o nim nie znalazł. Dwa samoloty, które znalazły się w tym czasie nad rejonem Olsztyna, zmierzały w przeciwnym kierunku, na co wskazuje mapa.

Smugi kondensacyjne pozostawiane przez niewidoczny samolot nad Mazurami. Fot. Patryk.

Niektórzy mogliby pomyśleć, że to żelazny dowód na to, że latają nas nami samoloty i rozpylają chemiczne substancje, jak w słynnych teoriach spiskowych o chemtrailsach. Jednak nic bardziej mylnego. Po pierwsze serwis Flightradar24.com nie wyświetla lokalizacji wszystkich samolotów, a po drugie wytłumaczenie niewidzialnego samolotu jest bardzo prozaiczne.

Lokalizacja samolotów nad Warmią i Mazurami w chwili wykonania zdjęcia. Dane: Flightradar24.com

Otóż samolot lecący na niebie w pobliżu Słońca, jest oświetlany od niewidocznej przez obserwatora strony. Wówczas bok kadłuba widziany przez obserwatora znajduje się w cieniu i jest trudno dostrzegalny, zlewa się z barwą nieba. Natomiast promienie słoneczne wnikają w głąb smug kondensacyjnych, gdzie odbijają się od zawartych w nich kryształków lodowych, barwiąc je na jasny kolor. Dzięki temu smugi są widoczne, a samolot nie. Ot, rozwiązanie zagadki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda