Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Jaka temperatura jest dla Polaków najprzyjemniejsza?

Między mroźnymi zimowymi nocami a upalnymi letnimi popołudniami temperatura może różnić się nawet o ponad 50 stopni. Wydawałoby się, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale jednak większość z nas preferuje niewielki tylko przedział temperatury. Jaki?

Fot. TwojaPogoda.pl

Czy do mrozów można się przyzwyczaić? Zapewne tak, ale z całą pewnością nie dotyczy to Polaków. Spadek temperatury poniżej zera dla zdecydowanej większości z nas to temat do narzekań. Klimat umiarkowany sprawia, że mamy bardzo duże kontrasty temperatury między latem a zimą. Potrafi być zarówno lodowato, jak i niemiłosiernie upalnie.

Mimo, iż każdy z nas ma dokładnie określone preferencje odnośnie ulubionej temperatury, to jednak w większości się one pokrywają, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo. Okazuje się, że mróz jest lubiany przez mniej niż jeden procent naszych użytkowników. Inaczej jest w przypadku temperatur, które panują w naszym kraju latem.

Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się temu subiektywnemu zjawisku. W ten sposób udało nam się uzyskać odpowiedź na pytanie, czy temperatura przekraczająca 30 stopni to dla nas wykańczający upał czy jeszcze przyjemny gorąc. Wyniki sondy przeprowadzonej na łamach naszego profilu na Twitterze okazały się zaskakujące, bo zdanie naszych czytelników było do siebie bardzo zbliżone.

Gdy niebo jest wolne od chmur, temperatura poniżej 20 stopni odpowiada tylko 8 proc. naszych internautów. Bardzo podobnie jest w przypadku temperatury przekraczającej 30 stopni, która uważana za przyjemną jest także przez 8 proc. respondentów.

Najwięcej głosów otrzymaliśmy w przedziale od 20 do 30 stopni, co jest zrozumiałe. Jak myślicie? Więcej naszych użytkowników lubi mniej niż 25 stopni, czy też więcej? Okazuje się, że najbardziej pożądany jest przedział od 20 do 25 stopni, bo uzyskał 66 procent głosów. Dla 18 procent naszych twitterowych użytkowników najbardziej korzystny jest przedział od 25 do 30 stopni.

Mimo iż wyraźnie podkreśliliśmy, że mowa o temperaturze przy pogodnym niebie, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo zróżnicowana w odczuciu może być ta sama temperatura, lecz przy różnym zachmurzeniu.

Temperatura rzędu 30 stopni przy całkowicie zachmurzonym niebie i silniejszym wietrze może być tak samo odczuwana, jak 25 stopni przy czystym niebie i zupełnym braku wiatru. Okazuje się więc, że upałów nie lubimy, a najbardziej sprzyja nam temperatura, jaką sugeruje się do ustawienia klimatyzacji, a więc od 21 do 23 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda