Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Deszcz, mróz, a może silny wiatr? Jaką pogodą powitamy 2018 rok?

Jeśli zamierzacie spędzić sylwestrowy wieczór "pod chmurką", to koniecznie sprawdźcie jakiej pogody spodziewamy się, gdy wybije północ, bo może Was ona nieprzyjemnie zaskoczyć. Czy będzie sypać śnieg, lać deszcz, a może mocno wiać? A co z temperaturą?

Fot. unsplash / Nicolas Tissot.

2017 rok zakończy się wyjątkowo ciepło, ponieważ w Sylwestra w całej zachodniej połowie kraju termometry pokażą nawet od 10 do 13 stopni. Na pozostałym obszarze będzie tylko nieco chłodniej, ale jak na koniec grudnia ciepło, bo od 6 do 9 stopni. Nigdzie nie spodziewamy się mrozu, no może za wyjątkiem szczytów górskich.

W ciągu dnia popadać może niemal wszędzie, najmocniej w pierwszej połowie dnia w województwach zachodnich, południowych i centralnych, a w drugiej połowie dnia na północy. Przed wieczorem na południu niebo zacznie się przejaśniać, a deszcze ustaną. Jednocześnie zacznie się nasilać południowy wiatr, który na terenach górzystych może oznaczać fen (halny).

W momencie wybicia północy pogoda podzieli Polskę na dwie strefy. W północnej części kraju musimy się liczyć z opadami deszczu, a także silnym wiatrem, najmocniejszym na wybrzeżu. Z kolei w południowej połowie kraju padać nie będzie, ale za to mocniej powieje, zwłaszcza w górach, gdzie miejscami pojawią się też gęste mgły.

Spadły wcześniej śnieg na skutek odwilży będzie się roztapiać. Termometry o północy pokażą przeważnie od 5 do 9 stopni, jedynie miejscami na południu będzie poniżej 5 stopni.

A co nas czeka w pierwszy dzień nowego roku? Nadal bez opadów i z największą ilością przejaśnień na południu kraju. Deszcz spadnie głównie na zachodzie, północy i w centrum. Wszędzie mocno powieje, ale zimno nam być nie powinno, bo temperatura sięgnie maksymalnie od 6 do 9 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda