Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Tak będzie wyglądało pierwsze arabskie miasto na Marsie

Na konferencji World Government Summit w Dubaju, władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaprezentowały swoją koncepcję na kolonizację Marsa, czym bardzo zaskoczyły cały świat. Arabowie chcą zbudować pierwsze miasto na Marsie do roku 2117.

Fot. YouTube.

Zanim jednak Arabowie zbudują miasto, wyślą na wciąż tajemniczego Marsa kilka sond kosmicznych i łazików eksploracyjnych. Pierwsza sonda, w ramach misji Emirates Mars Mission (EMM), o nazwie Hope (Nadzieja), ma wystartować z Ziemi w 2020 roku, a rok później znaleźć się na orbicie Czerwonej Planety. W tym roku mieszkańcy ZEA będą świętowali też w 50-lecie niepodległości.

Projekt 2117 przewiduje budowę miasta, które stanie się domem dla około 600 tysięcy Ziemian. Będzie ono nie tylko obiektem badawczym Marsa, jego księżyców czy innych planet, ale również miejscem docelowym dla kosmicznych turystów.

Władze jakiś czas temu pokazały grafiki, na których przedstawiono najważniejsze części Miasta Mądrości, a teraz będziecie mogli zobaczyć je całe, i to w 360 stopniach na YouTube.

Arabowie ostatnimi czasy otwierają się na cały świat, a nawet kosmos, i dokonują ogromnych inwestycji w przemysł kosmiczny. Niedawno władze Arabii Saudyjskiej wsparły projekt kosmicznej turystyki Virgin Galactic, okrągłym miliardem dolarów (zobaczcie tutaj), a z kolei Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybudują na pustyni pierwszą marsjańską bazę Mars Science City, w której będą przeprowadzać eksperymenty i symulacje życia na Czerwonej Planecie (zobaczcie tutaj).

Źródło: TwojaPogoda.pl / World Government Summit.

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda