Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Hawking ostrzega, że zmienimy Ziemię w "skwierczącą kulę ognia"

Stephen Hawking ostrzegł podczas konferencji w Pekinie, że naszą planetę czeka apokalipsa. Według niego, ludzkość zmieni Ziemię w "skwierczącą kulę ognia", w wyniku globalnego ocieplenia, przeludnienia i niebotycznego zapotrzebowania na energię.

Fot. Pexels.

Genialny fizyk twierdzi, że nasza cywilizacja stanie na skraju zagłady ok. roku 2600. Jednak widzi on nadzieję na realizację innego scenariusza, jeśli tylko uda się nam "śmiało dotrzeć tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł".

Naukowiec, borykający się z potworną chorobą, widzi nadzieję w projekcie sponsorowanym przez rosyjskiego miliardera, Jurija Milnera i właściciela Facebooka, Marka Zuckerberga.

Projekt Breathrough Starshot ma na celu dotarcie do Alpha Centauri, czyli najbliższej po Słońcu nam gwiazdy, która oddalona jest od nas o 4,3 lata świetlne i leży w centrum jednego z najbliższych układów planetarnych.

Ludzkość miałaby do dyspozycji drugą planetę. Fot. David Revoy.

Naukowcy i miliarderzy liczą, że uda się im tam odkryć planetę znajdującą się w tzw. ekosferze gwiazdy, czyli panują na niej warunki do rozkwitu znanego nam życia. Chcieliby, aby ludzkość miała do swojej dyspozycji drugą planetę, na wypadek globalnego kataklizmu.

Według projektu Breathrough Starshot niewielkie sondy wyposażone w żagle słoneczne miałyby zostać wysłane za pomocą lasera do Alpha Centauri. Choć zwykły statek potrzebowałby ok. 30 tysięcy lat na dotarcie do układu, to Hawking zapewnia, że sondy dotrą tam znacznie szybciej, bo w niespełna 20 lat.

Fizyk i szef projektu powiedzieli, że gdyby udało się go zrealizować, to już w połowie wieku będziemy mieli pierwsze zdjęcie innej planety, na której istnieją dla ludzi warunki do życia.

Źródło: TwojaPogoda.pl / New York Post.

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda