Prognoza pogody dla kierowców

Wiadomości dla kierowców

miniatura

Google udostępnia autonomiczne samochody za darmo

Wczoraj, 21:00

Należące do Alphabet (czyli Google) Waymo zrobiło właśnie za oceanem duży krok ku popularyzacji autonomicznych samochodów. Wszyscy mieszkańcy okolic Phoenix w stanie Arizona mogą zgłosić zainteresowanie wzięciem udziału w programie, w ramach którego mogą za darmo jeździć samochodem bez kierowcy.

miniatura

Elektryczny dostawczak od Ursusa oczyści powietrze w miastach

Wczoraj, 09:30

Elon Musk tydzień temu zapowiedział w pełni elektryczne ciężarówki od Tesli, a tymczasem polski Ursus zaprezentował na Targach Hanowerskich swój pierwszy samochód dostawczy o masie dopuszczalnej 3,5 tony, który wprowadzi dużą rewolucję w świecie transportu towarów...

miniatura

Velodyne zapowiada rewolucyjny Lidar

23 kwietnia 2017, 18:00

Urządzeniem, które umożliwiło istnienie autonomicznych samochodów jest Lidar (nazwa pochodzi od skrótu  Light Detection and Ranging) - radar opierający swe działanie o lasery, gadżet bardzo nowoczesne, dający wielkie możliwości, ale przy tym bardzo drogi i niezbyt poręczny. Teraz ma się to zmienić - ma on być dużo tańszy i dużo bardziej mobilny.

miniatura

Musk twierdzi, że podniebne taksówki to bzdura. Lilium też?

21 kwietnia 2017, 13:00

Ostatnimi czasy nastała prawdziwa moda na pomysły przeniesienia transportu z ziemi w przestworza, i nie chodzi tutaj o samoloty, tylko hybrydy samochodów i statków powietrznych. Koncepcje projektantów nowego, futurystycznego środka transportu są bardzo różne...

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani umieszczeniem prognozy pogody dla kierowców na swojej stronie www, prosimy o kontakt emailowy z naszym przedstawicielem:

biuro@twojapogoda.pl