Prognoza

Nadchodzą ulewy, które mogą prowadzić do dużych podtopień

Dzisiaj, 11:08

Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się wyjątkowo deszczowo. Z jednej strony przelotne ulewy związane z burzami, a z drugiej wielogodzinne ulewy. W obu przypadkach mogą one prowadzić do podtopień o dużym zasięgu. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

Niespokojny weekend z powodu burz i ulew. Gdzie tym razem?

22 lipca 2017, 11:21

Nie mamy co liczyć na przynajmniej kilka dni z rzędu ze słoneczną i suchą pogodą. Przyczyną są wciąż wędrujące nad nami fronty atmosferyczne, które przynoszą burze i ulewy. W ten weekend znów będzie niespokojnie. W których regionach najbardziej?

Pogoda nad Polską szaleje. Upał, chłód, burze i ulewy

20 lipca 2017, 09:37

Nie możemy liczyć na dłuższe ustabilizowanie się pogody. W części kraju będzie upalnie, w innych regionach nietypowo chłodno, spodziewamy się także gwałtownych burz i intensywnych opadów, miejscami z gradem i silnym wiatrem. Sprawdźmy szczegóły.

Od środy będzie upalnie i burzowo. Poznajcie szczegóły

18 lipca 2017, 09:08

Od połowy tygodnia do Polski zacznie napływać gorące i wilgotne powietrze, które sprawi, że temperatura popołudniami może miejscami przekraczać 30 stopni w cieniu, a orzeźwienie przynosić nam będą burze, chwilami gwałtowne. Jak długo utrzyma się taka aura?

Xavier przyniesie nam wichury, ulewy i zaledwie 15 stopni

12 lipca 2017, 09:11

Było już gorąco, a teraz będzie chłodno, a nawet zimno, bo nad Polską przemknie niż imieniem Xavier, za sprawą którego będzie ulewnie padać i porywiście wiać, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni. Szczególnie nieprzyjemnie będzie w nocy i rano.

Jeszcze nie usunięto szkód po burzach, a już nadciągają kolejne

11 lipca 2017, 08:09

Pogoda nie da nam nawet chwili wytchnienia. Strażacy i energetycy jeszcze nie odespali pracowitej doby, a już nadciągają kolejne burze, które mogą dzisiaj łamać drzewa, zrywać dachy, pozbawiać prądu i podtapiać. Gdzie aura będzie najbardziej gwałtowna?

Prognoza 16-dniowa: Druga połowa lipca będzie upalna?

9 lipca 2017, 10:02

Pierwsza dekada lipca przyniosła nam bardzo zmienną pogodę. Były okresy gorące, ale też bardzo chłodne, zwłaszcza zimne noce i poranki. Czy dalsze dni będą cieplejsze? Czy nadejdzie fala upałów? Czy znów czekają nas gwałtowne burze? Sprawdźmy prognozę.

Susza niszczy uprawy w 7 województwach. Zobacz, w których

9 lipca 2017, 09:41

Jeszcze 2 tygodnie temu susza rolnicza panowała w zaledwie 2 gminach. Jednak wysokie temperatury i tylko lokalne opady sprawiły, że jej zasięg zaczął się zwiększać i to bardzo szybko. Obecnie susza dotyka już 100-krotnie więcej gmin. Gdzie jest najgorzej?

Wracają gwałtowne burze, które mogą powodować szkody

7 lipca 2017, 10:01

Zgodnie z zapowiedziami od piątku burze miały być gwałtowne i wszystko wskazuje na to, że tak też będzie. Mogą im towarzyszyć nie tylko ulewne deszcze, ale także gradobicia i porywisty wiatr. Mieszkańcy których regionów powinni zachować szczególną ostrożność?

Rok bez lata. Lipiec będzie najzimniejszy nawet od 13 lat?

5 lipca 2017, 10:05

Od 2004 roku nie mieliśmy w Polsce lipca z temperaturą poniżej normy wieloletniej. Jeśli prognozy długoterminowe się sprawdzą, to właśnie teraz go doświadczamy. Jak zimno potrafi być w lipcu? Czy sierpień będzie cieplejszy? Poznajmy odpowiedzi na te pytania.

Przysłowiowa cisza przed burzą. Znów grożą nam nawałnice?

4 lipca 2017, 10:15

Odpoczywamy od burz, które mimo, iż prawie codziennie gdzieś w Polsce się pojawiają, to jednak są słabe i jedynie lokalne. To się jednak zmieni, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury i napływem wilgotnego powietrza znów czekają nas nawałnice. Kiedy?

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa lipca?

2 lipca 2017, 11:00

Lipiec rozpoczyna się nie za ciepło i bardzo deszczowo. Czy kolejne dni sezonu urlopowego będą cieplejsze i pogodniejsze? A może wręcz przeciwnie? Mamy dla Was najnowszą prognozę pogody na pierwszą i drugą dekadę lipca. Czego możemy się po niej spodziewać?

Kalendarz wędkarski na lipiec. Kiedy ryby będą brały?

1 lipca 2017, 07:01

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

Chłodny i deszczowy początek lipca, głównie nad morzem

30 czerwca 2017, 10:48

Nie o takim początku sezonu wakacyjno-urlopowego marzyliśmy. Po upale, a potem fali burz, pierwsze dni lipca przyniosą nam duże ochłodzenie i kontynuację deszczy. Co więcej, najbrzydszej pogody spodziewamy się nad morzem, gdzie wypoczywają tysiące Polaków.

Zagrożenie suszą w kilku regionach kraju. Mogą ucierpieć zboża

29 czerwca 2017, 08:22

W ostatnich tygodniach mieliśmy bardzo zróżnicowane sumy opadów. W jednych regionach padało często i obficie, a w innych niedostatek opadów sprawił, że zaczęła się pogłębiać posucha, której efektem jest pierwsze w tym sezonie zagrożenie suszą rolniczą. Gdzie?