Pogoda

Nadchodzą ulewy, które mogą prowadzić do dużych podtopień

Dzisiaj, 11:08

Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się wyjątkowo deszczowo. Z jednej strony przelotne ulewy związane z burzami, a z drugiej wielogodzinne ulewy. W obu przypadkach mogą one prowadzić do podtopień o dużym zasięgu. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

Niespokojny weekend z powodu burz i ulew. Gdzie tym razem?

22 lipca 2017, 11:21

Nie mamy co liczyć na przynajmniej kilka dni z rzędu ze słoneczną i suchą pogodą. Przyczyną są wciąż wędrujące nad nami fronty atmosferyczne, które przynoszą burze i ulewy. W ten weekend znów będzie niespokojnie. W których regionach najbardziej?

Pogoda nad Polską szaleje. Upał, chłód, burze i ulewy

20 lipca 2017, 09:37

Nie możemy liczyć na dłuższe ustabilizowanie się pogody. W części kraju będzie upalnie, w innych regionach nietypowo chłodno, spodziewamy się także gwałtownych burz i intensywnych opadów, miejscami z gradem i silnym wiatrem. Sprawdźmy szczegóły.

U naszych sąsiadów rekordy już padły. Pora na Polskę?

20 lipca 2017, 09:20

U naszych sąsiadów w ostatnich latach padły historyczne rekordy temperatury. U nas 40-stopniowy rekord utrzymuje się niezmiennie od stulecia. Dla nas to skrajny upał, zdarzający się raz na wiele lat, ale nie dla milionów mieszkańców najgorętszych regionów świata.

Od środy będzie upalnie i burzowo. Poznajcie szczegóły

18 lipca 2017, 09:08

Od połowy tygodnia do Polski zacznie napływać gorące i wilgotne powietrze, które sprawi, że temperatura popołudniami może miejscami przekraczać 30 stopni w cieniu, a orzeźwienie przynosić nam będą burze, chwilami gwałtowne. Jak długo utrzyma się taka aura?

Odczuwalnie było ponad 80 stopni. "Parno jak w saunie"

17 lipca 2017, 13:28

Upał jest łatwiejszy do zniesienia, gdy wilgotność powietrza jest niska. Im jest wyższa, tym jest parniej i trudniej nam się oddycha. Są miejsca na świecie, gdzie panuje prawdziwa "parówka". Na Bliskim Wschodzie temperatura odczuwalna przekroczyła 80 stopni.

Część Polski bardzo sucha, a część wyjątkowo mokra

15 lipca 2017, 10:20

Nie zrozumieją mieszkańców południa i południowego wschodu ci, którzy mieszkają lub wypoczywają na północy, północnym wschodzie czy w górach, ponieważ aura ostatnio diametralnie się tam różni. Jedni mają dość deszczu, a inni na niego czekają.

Rekordowy żar w Hiszpanii. Jest prawie 50 stopni w cieniu!

14 lipca 2017, 15:35

Gdy przed miesiącem w Hiszpanii termometry pokazywały w cieniu 45 stopni, nie mogliśmy uwierzyć, że w Europie może być aż tak gorąco. Jednak największa fala upałów dotarła dopiero teraz. Wczoraj w Andaluzji zmierzono najwyższą temperaturę w historii pomiarów.

Xavier przyniesie nam wichury, ulewy i zaledwie 15 stopni

12 lipca 2017, 09:11

Było już gorąco, a teraz będzie chłodno, a nawet zimno, bo nad Polską przemknie niż imieniem Xavier, za sprawą którego będzie ulewnie padać i porywiście wiać, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni. Szczególnie nieprzyjemnie będzie w nocy i rano.

Astronomiczne koszty wyjątkowo późnych przymrozków i śniegu

11 lipca 2017, 10:11

Najzimniejszy kwiecień od 14 lat, który przyniósł wyjątkowo późną falę przymrozków i duże opady śniegu, spowodował olbrzymie straty w rolnictwie i sadownictwie. Jak szacuje ministerstwo rolnictwa straty mogą sięgać nawet pół miliarda złotych.

Jeszcze nie usunięto szkód po burzach, a już nadciągają kolejne

11 lipca 2017, 08:09

Pogoda nie da nam nawet chwili wytchnienia. Strażacy i energetycy jeszcze nie odespali pracowitej doby, a już nadciągają kolejne burze, które mogą dzisiaj łamać drzewa, zrywać dachy, pozbawiać prądu i podtapiać. Gdzie aura będzie najbardziej gwałtowna?

Prognoza 16-dniowa: Druga połowa lipca będzie upalna?

9 lipca 2017, 10:02

Pierwsza dekada lipca przyniosła nam bardzo zmienną pogodę. Były okresy gorące, ale też bardzo chłodne, zwłaszcza zimne noce i poranki. Czy dalsze dni będą cieplejsze? Czy nadejdzie fala upałów? Czy znów czekają nas gwałtowne burze? Sprawdźmy prognozę.

Susza niszczy uprawy w 7 województwach. Zobacz, w których

9 lipca 2017, 09:41

Jeszcze 2 tygodnie temu susza rolnicza panowała w zaledwie 2 gminach. Jednak wysokie temperatury i tylko lokalne opady sprawiły, że jej zasięg zaczął się zwiększać i to bardzo szybko. Obecnie susza dotyka już 100-krotnie więcej gmin. Gdzie jest najgorzej?

Wracają gwałtowne burze, które mogą powodować szkody

7 lipca 2017, 10:01

Zgodnie z zapowiedziami od piątku burze miały być gwałtowne i wszystko wskazuje na to, że tak też będzie. Mogą im towarzyszyć nie tylko ulewne deszcze, ale także gradobicia i porywisty wiatr. Mieszkańcy których regionów powinni zachować szczególną ostrożność?

Boli Cię w krzyżu? Czy rzeczywiście winna jest pogoda?

6 lipca 2017, 09:26

Większość z nas przynajmniej raz w życiu skarżyła się na bóle pleców i kręgosłupa. Najczęstszym problemem są bóle krzyża. Przeważnie tłumaczymy je sobie zmianami w pogodzie. Jednak naukowcy właśnie dowiedli, jak bardzo się mylimy.