Wiatr

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

Odnawialne Źródła Energii po nowemu. Kto zyska, kto straci?

16 sierpnia 2017, 08:16

Prezydent podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE), która dla przeciętnego Kowalskiego oznacza oszczędności, a dla właścicieli farm wiatrowych większe koszty. Nowe prawo to skutek "wielkiego wyprzedzania", które nas słono kosztowało.

Morze nagle się cofnęło. Ludzie obawiali się tsunami

15 sierpnia 2017, 09:28

Na wybrzeżach Urugwaju i Brazylii mieszkańcy z przerażeniem obserwowali, jak w zaledwie 15 minut poziom wody opadł o 10 metrów. Łodzie i jachty w porcie osiadły na dnie. Obawiano się, że to zapowiedź tsunami, jednak wyjaśnienie tego fenomenu jest zgoła inne.

Alarm pogodowy! Możliwe gradobicia i trąby powietrzne

1 sierpnia 2017, 06:55

Niezwykle rzadko wydajemy czerwony alarm burzowy. Dzisiaj jest ten dzień, a to oznacza, że czekają nas wyjątkowo gwałtowne burze z nawalnym deszczem, dużym gradem i wichurami, które mogą lokalnie powodować szkody. W których regionach będzie najgroźniej?

Wieje, leje, mocno się ochłodziło, a ciśnienie gwałtownie rośnie

13 lipca 2017, 07:02

Noc okazała się bardzo niespokojna, ponieważ w wielu regionach kraju lało, miejscami również grzmiało i porywiście wiało. Temperatura gwałtownie spadała, podobnie jak ciśnienie. Co po sobie pozostawi niż atmosferyczny imieniem Xavier?

Xavier przyniesie nam wichury, ulewy i zaledwie 15 stopni

12 lipca 2017, 09:11

Było już gorąco, a teraz będzie chłodno, a nawet zimno, bo nad Polską przemknie niż imieniem Xavier, za sprawą którego będzie ulewnie padać i porywiście wiać, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni. Szczególnie nieprzyjemnie będzie w nocy i rano.

Nie daj się zaskoczyć burzy. Te wskazówki powinieneś znać

28 czerwca 2017, 09:20

W wielu regionach kraju będą przechodzić burze, które mogą być gwałtowne i powodować szkody materialne, jednocześnie stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia. Jak się przed nimi chronić? Zapoznajcie się z praktycznym poradnikiem.

Po ulewach i burzach pogoda się poprawi? Jaki będzie weekend?

23 czerwca 2017, 11:24

W nocy oraz w ciągu dnia popadało, a miejscami także zagrzmiało. Na zachodzie, południu i południowym wschodzie kraju doszło do lokalnych podtopień, a wiatr łamał gałęzie. Na szczęście zniszczenia nie są poważne. Czy po burzach mamy szansę na spokojny weekend?

Alarm pogodowy! Wieczorem i w nocy przejdą silne burze

22 czerwca 2017, 08:28

Czeka nas bardzo niespokojne popołudnie, wieczór i noc. Z zachodu na wschód Polski będą wędrować ulewne deszcze, a wraz z nimi burze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Niewykluczone są nawet trąby powietrzne. Gdzie zjawiska będą najbardziej gwałtowne?

W długi weekend pogoda jesienna zetrze się z letnią

13 czerwca 2017, 10:40

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała zapowiada się z pogodą w kratkę. Przyjemne, nawet 25-stopniowe ciepło, zarezerwowane będzie tylko dla wybranych regionów kraju. Dominować będą deszcze i burze, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni.

Susza stulecia przerwana przez zabójczą nawałnicę

9 czerwca 2017, 07:33

Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki podczas największej suszy od ponad 100 lat przeżyli najpotężniejszą nawałnicę od 30 lat. Miejscami spadło tak dużo deszczu, że doszło do powodzi, mimo iż jeszcze do nadejścia ulew ziemia była wyschnięta na wiór.

Wielka fala uderzyła w wybrzeże Holandii. "To było jak tsunami"

5 czerwca 2017, 09:17

2-metrowa fala uderzyła w popularny kurort nadmorski w północnej Holandii, powodując olbrzymie spustoszenie. Zagadkowe zjawisko zostało sfilmowane przez pracownika jednego z hoteli. Do zdarzenia doszło wcześnie rano i tylko dzięki temu udało się uniknąć ofiar.

Trawy pylą na potęgę. Alergicy nie mają chwili wytchnienia

3 czerwca 2017, 07:27

Najwięcej alergików w naszym kraju jest uczulonych na pyłki traw, dlatego jest to najtrudniejszy okres w całym roku. Sprawdźmy w których regionach Polski alergicy najbardziej muszą uważać na swoje zdrowie i czy pogoda będzie im sprzyjać.

Burza piaskowa nad Polską. "Środek dnia zmienił się w noc"

31 maja 2017, 09:21

W Polsce nie ma burz piaskowych? Nic bardziej mylnego. Wczoraj podczas przechodzenia gwałtownych burz w środkowej części kraju pojawiły się najprawdziwsze zamiecie piaskowe, które w oka mgnieniu środek dnia zmieniły w noc. Zobaczcie nagranie.

Krajobraz po burzach. Zalane domy, drogi usłane konarami

31 maja 2017, 08:23

Ostatnia doba minęła pod znakiem najbardziej gwałtownych burz od początku tego sezonu. Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Przygotowaliśmy dla Was specjalny raport z nawałnic. Dowiecie się z niego, co się działo, gdzie i kiedy.

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU