Wiatr

Po ulewach i burzach pogoda się poprawi? Jaki będzie weekend?

23 czerwca 2017, 11:24

W nocy oraz w ciągu dnia popadało, a miejscami także zagrzmiało. Na zachodzie, południu i południowym wschodzie kraju doszło do lokalnych podtopień, a wiatr łamał gałęzie. Na szczęście zniszczenia nie są poważne. Czy po burzach mamy szansę na spokojny weekend?

Alarm pogodowy! Wieczorem i w nocy przejdą silne burze

22 czerwca 2017, 08:28

Czeka nas bardzo niespokojne popołudnie, wieczór i noc. Z zachodu na wschód Polski będą wędrować ulewne deszcze, a wraz z nimi burze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Niewykluczone są nawet trąby powietrzne. Gdzie zjawiska będą najbardziej gwałtowne?

W długi weekend pogoda jesienna zetrze się z letnią

13 czerwca 2017, 10:40

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała zapowiada się z pogodą w kratkę. Przyjemne, nawet 25-stopniowe ciepło, zarezerwowane będzie tylko dla wybranych regionów kraju. Dominować będą deszcze i burze, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni.

Susza stulecia przerwana przez zabójczą nawałnicę

9 czerwca 2017, 07:33

Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki podczas największej suszy od ponad 100 lat przeżyli najpotężniejszą nawałnicę od 30 lat. Miejscami spadło tak dużo deszczu, że doszło do powodzi, mimo iż jeszcze do nadejścia ulew ziemia była wyschnięta na wiór.

Wielka fala uderzyła w wybrzeże Holandii. "To było jak tsunami"

5 czerwca 2017, 09:17

2-metrowa fala uderzyła w popularny kurort nadmorski w północnej Holandii, powodując olbrzymie spustoszenie. Zagadkowe zjawisko zostało sfilmowane przez pracownika jednego z hoteli. Do zdarzenia doszło wcześnie rano i tylko dzięki temu udało się uniknąć ofiar.

Trawy pylą na potęgę. Alergicy nie mają chwili wytchnienia

3 czerwca 2017, 07:27

Najwięcej alergików w naszym kraju jest uczulonych na pyłki traw, dlatego jest to najtrudniejszy okres w całym roku. Sprawdźmy w których regionach Polski alergicy najbardziej muszą uważać na swoje zdrowie i czy pogoda będzie im sprzyjać.

Burza piaskowa nad Polską. "Środek dnia zmienił się w noc"

31 maja 2017, 09:21

W Polsce nie ma burz piaskowych? Nic bardziej mylnego. Wczoraj podczas przechodzenia gwałtownych burz w środkowej części kraju pojawiły się najprawdziwsze zamiecie piaskowe, które w oka mgnieniu środek dnia zmieniły w noc. Zobaczcie nagranie.

Krajobraz po burzach. Zalane domy, drogi usłane konarami

31 maja 2017, 08:23

Ostatnia doba minęła pod znakiem najbardziej gwałtownych burz od początku tego sezonu. Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Przygotowaliśmy dla Was specjalny raport z nawałnic. Dowiecie się z niego, co się działo, gdzie i kiedy.

Kochacie burze? Boicie się upału? Oto pogodowe zboczenia

20 maja 2017, 09:50

Podobnie jak lęk przed wysokością, pająkami i ciasnymi pomieszczeniami ma swoją nazwę, tak również paniczne obawy przed zjawiskami pogodowymi lub pasja do nich znalazły swoje określenie w słownikach psychologicznych. Dowiedzcie się, którą z nich macie.

W niedzielę wrócą opady śniegu. Później nagłe ocieplenie

22 kwietnia 2017, 08:02

Jeśli myślicie, że to już koniec zmiennej pogody, to niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści. W niedzielę czeka nas prawdziwy przegląd zjawisk atmosferycznych, będzie deszcz, śnieg, grad, krupa śnieżna, a nawet burza. Na szczęście na horyzoncie widać ocieplenie.

Dlaczego burze omijają duże miasta? Winna jest bryza

9 kwietnia 2017, 08:15

Często pytacie nas, dlaczego zbliżające się w kierunku waszych miejscowości burze nagle zmieniają swoją ścieżkę lub słabną i zanikają. Naukowcy po raz pierwszy w pełni wyjaśnili, jak wielkie miasta modyfikują pogodę, a skutki tego są bardzo poważne.

Po nawałnicach dziesiątki tysięcy domów bez prądu

19 marca 2017, 07:40

Zapowiadaliśmy sztormowy weekend i taki też jest. Wędrujący nad Polską niż przyniósł burze, wichury oraz opady deszczu, śniegu, krupy śnieżnej i gradu. Nawałnice łamały gałęzie, zrywały dachy i pozbawiały prądu. Poznajmy szczegółowy bilans żywiołu.

Tajemnicze linie przecinają Rosję. Skąd się one wzięły?

16 marca 2017, 07:32

Satelity meteorologiczne, które każdego dnia fotografują zmiany zachodzące na powierzchni naszej planety, czasem uwieczniają coś, co spędza nam sen z powiek. Należą do nich zagadkowe linie, które przecinają południową Rosję. Czym one są i skąd się wzięły?

Kiepski weekend. Sobota czy niedziela? Która ładniejsza?

15 marca 2017, 09:03

Tuż przed weekendem zrobi się ciepło i słonecznie, ale na krótko, bo w sam weekend pogoda załamie się. Będzie obficie padać, porywiście wiać, a temperatura mocno się obniży. Zdarzą się jednak wyjątki. W który dzień weekendu aura w Twojej okolicy będzie najlepsza?

Halny powalił w Tatrach ponad 10 tysięcy drzew

12 marca 2017, 10:08

Gwałtowny wiatr szalejący w Tatrach od końca lutego aż do początku marca, nieustannie przez 10 dni, spowodował kosztowne szkody materialne. Wichura osiągająca na Łomnicy rekordowe 223 kilometry na godzinę, powaliła przeszło 10 tysięcy zdrowych drzew.