Wichura

Jak nie zginąć w lesie podczas nawałnicy? Zobacz poradnik

16 sierpnia 2017, 16:43

Tragedia w Borach Tucholskich uświadamia nam, w jak wielkim zagrożeniu znajdują się tysiące Polaków, którzy wypoczywają na obozach czy kempingach położonych wśród lasów. Jak postępować podczas burzy i jak nie dać się zabić przez spadające drzewo?

Katastrofalny bilans nawałnic, które szalały od kilku dni

12 sierpnia 2017, 10:21

Najpotężniejsze burze w tym sezonie przez kilka ostatnich dni siały zniszczenie w wielu regionach kraju. Są zerwane dachy, połamane drzewa, zniszczone auta i podtopienia. Niestety, bilans jest tragiczny, ponieważ zginęło 6 osób, a 34 zostały ranne.

Największe burze od początku tego roku. Duże zniszczenia

2 sierpnia 2017, 10:50

Sprawdziły się złowieszcze prognozy. W nocy nad zachodnią i północną Polską przetoczyły się zdecydowanie najpotężniejsze burze od początku tego roku. Niosły ze sobą ulewy, grad i wichury. Strażacy interweniowali już ponad pół tysiąca razy, a to jeszcze nie koniec.

Alarm pogodowy! Możliwe gradobicia i trąby powietrzne

1 sierpnia 2017, 06:55

Niezwykle rzadko wydajemy czerwony alarm burzowy. Dzisiaj jest ten dzień, a to oznacza, że czekają nas wyjątkowo gwałtowne burze z nawalnym deszczem, dużym gradem i wichurami, które mogą lokalnie powodować szkody. W których regionach będzie najgroźniej?

5 sytuacji podczas burzy, które mogą nas kosztować życie

26 lipca 2017, 10:52

Polacy bardzo często ignorują ostrzeżenia meteorologów przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, sądząc, że nic im nie grozi. Podczas burzy stają pod drzewami i parkują samochody nad studzienkami. Zobaczcie, jak może się to skończyć.

Wieje, leje, mocno się ochłodziło, a ciśnienie gwałtownie rośnie

13 lipca 2017, 07:02

Noc okazała się bardzo niespokojna, ponieważ w wielu regionach kraju lało, miejscami również grzmiało i porywiście wiało. Temperatura gwałtownie spadała, podobnie jak ciśnienie. Co po sobie pozostawi niż atmosferyczny imieniem Xavier?

Xavier przyniesie nam wichury, ulewy i zaledwie 15 stopni

12 lipca 2017, 09:11

Było już gorąco, a teraz będzie chłodno, a nawet zimno, bo nad Polską przemknie niż imieniem Xavier, za sprawą którego będzie ulewnie padać i porywiście wiać, a temperatura może nie przekraczać 15 stopni. Szczególnie nieprzyjemnie będzie w nocy i rano.

Nie daj się zaskoczyć burzy. Te wskazówki powinieneś znać

28 czerwca 2017, 09:20

W wielu regionach kraju będą przechodzić burze, które mogą być gwałtowne i powodować szkody materialne, jednocześnie stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia. Jak się przed nimi chronić? Zapoznajcie się z praktycznym poradnikiem.

Po ulewach i burzach pogoda się poprawi? Jaki będzie weekend?

23 czerwca 2017, 11:24

W nocy oraz w ciągu dnia popadało, a miejscami także zagrzmiało. Na zachodzie, południu i południowym wschodzie kraju doszło do lokalnych podtopień, a wiatr łamał gałęzie. Na szczęście zniszczenia nie są poważne. Czy po burzach mamy szansę na spokojny weekend?

Alarm pogodowy! Wieczorem i w nocy przejdą silne burze

22 czerwca 2017, 08:28

Czeka nas bardzo niespokojne popołudnie, wieczór i noc. Z zachodu na wschód Polski będą wędrować ulewne deszcze, a wraz z nimi burze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Niewykluczone są nawet trąby powietrzne. Gdzie zjawiska będą najbardziej gwałtowne?

Susza stulecia przerwana przez zabójczą nawałnicę

9 czerwca 2017, 07:33

Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki podczas największej suszy od ponad 100 lat przeżyli najpotężniejszą nawałnicę od 30 lat. Miejscami spadło tak dużo deszczu, że doszło do powodzi, mimo iż jeszcze do nadejścia ulew ziemia była wyschnięta na wiór.

Nawałnice przeszły nad Polską. 2 osoby ranne, 700 interwencji

6 czerwca 2017, 23:34

W wielu regionach kraju przeszły we wtorek burze, które miejscami były gwałtowne, a przez to powodowały lokalne szkody materialne i stanowiły zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Strażacy interweniowali 700 razy, ranne zostały co najmniej 2 osoby.

Trwa sprzątanie po nawałnicach, a już nadciągają następne

5 czerwca 2017, 08:10

Po wczorajszych burzach, które przetoczyły się nad południowymi i centralnymi regionami Polski, wiele miejscowości było podtopionych, a tysiące odbiorców nie miało prądu. Dzisiaj chwila odpoczynku, a jutro kolejna fala burz, które znów mogą być niszczycielskie.

Burza piaskowa nad Polską. "Środek dnia zmienił się w noc"

31 maja 2017, 09:21

W Polsce nie ma burz piaskowych? Nic bardziej mylnego. Wczoraj podczas przechodzenia gwałtownych burz w środkowej części kraju pojawiły się najprawdziwsze zamiecie piaskowe, które w oka mgnieniu środek dnia zmieniły w noc. Zobaczcie nagranie.

Krajobraz po burzach. Zalane domy, drogi usłane konarami

31 maja 2017, 08:23

Ostatnia doba minęła pod znakiem najbardziej gwałtownych burz od początku tego sezonu. Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Przygotowaliśmy dla Was specjalny raport z nawałnic. Dowiecie się z niego, co się działo, gdzie i kiedy.

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU