Temperatura

Na północy Polski bez upału, a na południu upał nadzwyczaj częsty

Wczoraj, 12:05

Pogoda tego lata nas nie rozpieszczała. W wielu regionach naszego kraju w maju temperatury były wyższe niż w lipcu, w dodatku przez całe wakacje nie odnotowano ani jednego upalnego dnia. Jednak były miejsca, gdzie upał panował nadzwyczaj długo.

Coraz zimniejsze noce. W przyszłym tygodniu pierwsze przymrozki?

19 września 2017, 10:00

Napływ powietrza polarno-morskiego i większe rozpogodzenia sprawiły, że miniona noc przyniosła nam najniższe temperatury w tym sezonie. Miejscami temperatura spadła w pobliże zera, a trawy i szyby aut pokrył szron. Wkrótce może być jeszcze zimniej.

Czy lato rzeczywiście było aż takie kapryśne? Zobacz szczegółowy bilans

15 września 2017, 09:18

Tegoroczne lato okazało się niezwykle kapryśne, a to dlatego, że w jednych regionach kraju było sucho, słonecznie i ciepło, a w innych chłodniej, w dodatku dużo mniej pogodnie i do tego bardzo deszczowo. Mamy dla Was szczegółowe podsumowanie.

Niesprawiedliwa pogoda. Jedni mają deszcz i chłód, a inni słońce i upał

12 września 2017, 09:24

Pogoda w ostatnim czasie w naszym kraju jest nadzwyczaj niesprawiedliwa, bo w jednych regionach ulewnie pada, a temperatura nie przekracza 15 stopni, z kolei w innych miejscach jest słonecznie i bardzo ciepło, niemal 30 stopni w cieniu. Dlaczego?

Początek września przynosi pierwszy powiew jesieni

1 września 2017, 10:39

Wraz z początkiem września pogoda zaczyna się zmieniać z letniej na jesienną. Niebo zachmurzyło się, zaczęło padać i grzmieć, a temperatura z dnia na dzień spadła nawet o 15 stopni. Czy to już trwałe nadejście jesieni, czy też tylko krótkie załamanie pogody?

Prognoza na miesiąc: Czego spodziewać się we wrześniu?

30 sierpnia 2017, 10:08

Z czym kojarzy się nam wrzesień? Z deszczem, mgłami, przymrozkami i opadającymi liśćmi? A może z upałem, błękitnym niebem i ani jedną kroplą deszczu? Sprawdźmy, jaki zazwyczaj jest wrzesień i jaki będzie tym razem, bo być może nas zaskoczy.

Znamy pogodę na ostatni weekend wakacji i początek roku szkolnego

29 sierpnia 2017, 10:23

Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji, dlatego mamy nadzieję, że pogoda w ostatnich dniach sierpnia dopisze tak, jak choćby dzisiaj. Jaki będzie ostatni weekend wakacji? Czy lato zrobi nam niespodziankę i przeciągnie się na pierwsze dni września? Zobacz prognozę.

Dlaczego niebo nad Polską od kilku tygodni jest mętne?

29 sierpnia 2017, 08:31

Tego lata rzadko kiedy mieliśmy możliwość podziwiania w pełni błękitnego nieba, bo nie dość, że często padało, to jeszcze jego lazurową barwę często osłabiała mętna powłoka. Skąd się ona wzięła? Okazuje się, że jej źródłem jest południowa Europa. Dlaczego?

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa września?

27 sierpnia 2017, 10:51

Kończą się wakacje, a zaczyna rok szkolny i sezon jesienny, który w ostatnich latach nie raz przynosił nam kontynuację ciepłej i słonecznej, prawdziwie letniej aury. Czy w tym roku też tak będzie? A może jesień nadejdzie wcześniej? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Zrobiło się chłodno, ale jeszcze wróci upał. Kiedy i gdzie?

23 sierpnia 2017, 10:25

Ostatnie dni były bardzo chłodne, bo temperatura nie chciała przekroczyć 20 stopni, a miejscami nawet 15. Jeszcze zimniej było nocami, poniżej 10 stopni. Jednak druga połowa tygodnia przyniesie ocieplenie, a lokalnie również upał. Gdzie i kiedy?

Lipiec najcieplejszy w historii? Sprzeczne dane naukowców

23 sierpnia 2017, 08:32

2017 rok póki co zapisuje się jako drugi najcieplejszy w historii pomiarów, zaraz za ubiegłym rokiem, który miał być najgorętszym od 115 tysięcy lat. Według NASA lipiec był rekordowo ciepły, ale już NOAA twierdzi, że dopiero drugi najcieplejszy. Skąd takie rozbieżności?

Wraca groźna aura. Będzie bardzo gorąco i burzowo

16 sierpnia 2017, 09:55

Aura dała nam tylko kilka dni wytchnienia od gwałtownych zjawisk. Druga połowa tygodnia przyniesie nam bardzo gorące powietrze, które będzie też wilgotne, a to oznacza, że wrócą burze, które znów mogą być gwałtowne i miejscami powodować szkody.

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca wakacji?

13 sierpnia 2017, 10:33

Za nami gwałtowne burze i kolejna fala upałów. A przed nami? Jaka pogoda będzie nam towarzyszyć do samego końca wakacji? Czy wrócą jeszcze upalne dni? Czy będzie słonecznie? A może sierpień skończy się chłodno i deszczowo? Sprawdźmy prognozę.

Temperatura sięgnie niemal 40 stopni. W których regionach?

10 sierpnia 2017, 18:21

Niewykluczone, że piątek przyniesie największą falę upałów od początku roku. Termometry mogą pokazać niemal 40 stopni w cieniu. Czy padną historyczne rekordy temperatury? W których regionach kraju będzie najgoręcej? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Nadciąga upalny podmuch z południa, a wraz z nim burze

8 sierpnia 2017, 11:00

Pierwsza połowa tygodnia zapisze się umiarkowanie ciepło, a także na ogół sucho i słonecznie. Druga połowa będzie diametralnie inna, zrobi się gorąco, a nawet upalnie, nadejdą również burze, które mogą być gwałtowne i niszczycielskie. Poznajcie szczegóły.