Temperatura

W niedzielę wrócą opady śniegu. Później nagłe ocieplenie

22 kwietnia 2017, 08:02

Jeśli myślicie, że to już koniec zmiennej pogody, to niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści. W niedzielę czeka nas prawdziwy przegląd zjawisk atmosferycznych, będzie deszcz, śnieg, grad, krupa śnieżna, a nawet burza. Na szczęście na horyzoncie widać ocieplenie.

Tak wielu ofiar zimy nie było od 4 lat, a ona nie odpuszcza

21 kwietnia 2017, 10:54

Trzymała przez kilka miesięcy i kiedy wydawało się, że ostatecznie odpuściła, nagle wróciła, odbierając życie kolejnym osobom. Tylko wczoraj z powodu mrozu zginęły 2 osoby. W sumie od początku zimy to już ponad 170 ofiar śmiertelnych, najwięcej od 4 lat.

Zima nie żartuje. Minus 10 stopni i pół metra śniegu

17 kwietnia 2017, 18:35

Od Świąt w różnych regionach Polski pojawiają się opady śniegu, a temperatura potrafiła spaść nawet do minus 8 stopni. Jednak to dopiero początek, bo we wtorek i w środę mróz będzie jeszcze większy i może spaść nawet ponad pół metra śniegu. Gdzie?

Prognoza 16-dniowa: Majówka też będzie zimna i mokra?

16 kwietnia 2017, 11:15

Było bardzo ciepło i słonecznie, ale pogoda się popsuła, do części kraju wróciła zima, która przyniosła śnieg i mróz. Czy druga połowa kwietnia będzie równie zimna, a może czeka nas powrót wiosennej aury? Czy majówka wynagrodzi nam zimną i mokrą Wielkanoc?

Znaleźliśmy raj na Ziemi. Przez cały rok jest przyjemnie ciepło

16 kwietnia 2017, 08:02

Większość z nas najchętniej przeniosłaby się do miejsca, gdzie temperatura nie zmienia się przez cały rok i zawsze świeci Słońce. Nie jest to wcale utopia, znaleźliśmy takie miejsce na świecie, które corocznie jest odwiedzane przez spragnionych ciepła turystów.

Farmy wiatrowe miały ratować klimat, a go dodatkowo ocieplają

15 kwietnia 2017, 09:38

Naukowcy opublikowali szokujące wyniki badań, z których wynika, że farmy wiatrowe, które budowane są, aby chronić klimat, walczyć z globalnym ociepleniem i propagować energię odnawialną, tak naprawdę przyczyniają się do ocieplania się klimatu. Jak to możliwe?

Początek wiosny wśród najcieplejszych w historii pomiarów

14 kwietnia 2017, 09:20

Tak ciepły początek wiosny zdarza się u nas niezwykle rzadko. Jeszcze tylko trzy inne marce były równie ciepłe. Pora więc na podsumowanie tego, co zdarzyło się w pogodzie w minionym miesiącu. Gdzie było najcieplej i najzimniej, a gdzie mokro i sucho?

Czy jest jeszcze nadzieja na ciepłą i słoneczną Wielkanoc?

12 kwietnia 2017, 09:03

Wcześniejsze prognozy wskazywały na zimną, deszczową i wietrzną Wielkanoc. Czy uległy one zmianom i są dla nas korzystniejsze? Czy aura pozwoli nam na spacer w kręgu rodzinnym, a może będziemy musieli spędzić Święta w domach? Sprawdźmy prognozy.

Lawinowo przybywa gwałtów. Przyczyną są zmiany klimatu?

11 kwietnia 2017, 11:13

Globalne ocieplenie wpływa na rozchwianie pogody, jednak coraz częściej tłumaczy się nim zjawiska, które z klimatem nie mają nic wspólnego, a są dziełem chociażby pogody. Kolumbijczycy błędnie przypisali mu zabójcze osunięcie ziemi, a Szwedzi... falę gwałtów.

Ochłodziło się o nawet 20 stopni. Będzie zimniej?

11 kwietnia 2017, 09:05

Wczoraj 23 stopnie, a dzisiaj miejscami już tylko 7 stopni. Jeszcze większy spadek odnotowaliśmy w temperaturze odczuwalnej, bo na skutek porywistego wiatru ochłodziło się o prawie 20 stopni. Czy będzie jeszcze zimniej i czy mogą wrócić akcenty zimowe?

Prognoza 16-dniowa: Nie takiej pogody chcieliśmy w kwietniu

9 kwietnia 2017, 11:12

Ostatnio pogoda bardzo kaprysi, bo raz jest bardzo ciepło, a za chwilę wieje chłodem. Kiedy znów będzie równie ciepło, jak na początku miesiąca? Czy w Wielkanoc pogoda będzie przypominać wiosnę, a może przedwiośnie? Co czeka nas do końca kwietnia? Sprawdźmy.

Wielkanoc z identyczną pogodą jak Boże Narodzenie?

7 kwietnia 2017, 11:17

Często zastanawiamy się dlaczego Wielkanoc w każdym roku obchodzona jest w innych dniach. Raz wypada w marcu, gdy potrafi leżeć śnieg, a innym razem w kwietniu, gdy bywa gorąco. Kto wyznacza jej datę i jakie są najnowsze prognozy pogody na Święta?

Ochłodziło się nawet o kilkanaście stopni. Co będzie dalej?

7 kwietnia 2017, 09:44

Kwietnie przyzwyczaiły nas do gwałtownych i częstych zmian pogody. Mało który miesiąc jest równie kapryśny. Jeszcze kilka dni temu cieszyliśmy się przeszło 20 stopniami, a już ochłodziło się o kilkanaście stopni i spadła krupa śnieżna. Co nas czeka niebawem?

El Niño zaczęło atakować. Cierpią setki tysięcy ludzi

5 kwietnia 2017, 08:03

Zaledwie dwa tygodnie po tym, jak ostrzegliśmy przed powracającym po krótkiej przerwie zjawiskiem El Niño, a już jego nasilającą się aktywność odczuły setki tysięcy osób. Dramatyczne powodzie dosłownie zrównały z ziemią Peru, a to dopiero początek.

Deszcze, burze i ochłodzenie z dnia na dzień o 15 stopni

4 kwietnia 2017, 10:05

Kilka następnych dni przyniesie nam bardzo dynamiczną pogodę. Najpierw będzie bardzo ciepło, bo nawet do 20 stopni. Jednak szybko nadejdą burze i obfite deszcze, po których temperatura z dnia na dzień spadnie nawet o 15 stopni, a deszcz zmieni się w śnieg.