Ocieplenie

Zaczyna się odwilż. Będzie sypać śnieg i porywiście wiać

11 stycznia 2017, 09:01

Rozpoczyna się odwilż. Jednak zanim termometry pokażą dodatnie temperatury, czekają nas zawieje śnieżne i to miejscami bardzo intensywne, w dodatku połączone z dużym spadkiem ciśnienia. W których regionach kraju zmiana pogody najbardziej da nam się we znaki?

Nadciąga duże ocieplenie. Będzie kilkanaście stopni

7 grudnia 2016, 09:07

Szykują się spore zmiany w pogodzie. Od zachodu nadciąga znaczne ocieplenie, które sprawi, że za kilka dni po śniegu będą już tylko wspomnienia. Termometry pokażą nawet kilkanaście stopni powyżej zera. W których regionach kraju będzie najcieplej? Sprawdźmy.

Nadciąga duże ocieplenie. Będzie nawet 15 stopni

15 listopada 2016, 08:02

Rozpoczął się duży spadek ciśnienia, który jest pierwszą oznaką zbliżającego się sporego ocieplenia. Na termometrach miejscami ujrzymy nawet 15 stopni, a mrozu nie będzie nawet w nocy. Jednak musimy się też liczyć ze sporymi opadami i porywistym wiatrem.

Grenlandia rozpływa się. Tak ciepłego lata jeszcze nie było

18 września 2016, 10:22

Minione lato na Grenlandii okazało się najcieplejszym od kiedy prowadzi się ciągłe pomiary meteorologiczne. Wysokie temperatury spowodowały, że lądolód zaczął się roztapiać na niespotykaną wcześniej skalę. Czy globalne ocieplenie przyspieszyło?

Na Górnym Śląsku padają historyczne rekordy ciepła

26 kwietnia 2016, 08:26

Park Śląski, nazywany zielonymi płucami Górnego Śląska, zapewniający chwilę odpoczynku milionom mieszkańców regionu, jest od ponad półwiecza stale monitorowany pod względem panującego tam mikroklimatu. Okazuje się, że ten systematycznie ociepla się.

W weekend ociepli się. Miejscami będzie nawet 15 stopni

3 marca 2016, 09:22

Planujecie spacer podczas weekendu lub pracę na działce lub w polu, a może udacie się na zakupy? Swoją decyzję uzależniacie od pogody? Pora więc sprawdzić co nas czeka pod koniec tygodnia. Czy nadal będzie padać, a jeśli tak, to co? Ile będzie stopni?

Prognoza 16-dniowa: Co w pogodzie do połowy marca?

28 lutego 2016, 14:00

Zbliżający się początek marca sprawia, że zaczynamy marzyć o nadejściu wczesnej wiosny. Jednak zanim będziemy się cieszyć naprawdę ciepłymi i słonecznymi dniami, czekają nas jeszcze ostatnie powiewy zimy i to nie byle jakie. Jakie będą następne 2 tygodnie?

Mocno popada śnieg i deszcz, porywiście powieje, będzie ciepło

18 lutego 2016, 10:36

Pogoda zmienną jest, o czym świadczy ostatnich kilkadziesiąt godzin. Mieliśmy wahania ciśnienia, rozpogodzenia, ale też burze śnieżne. Przed nami jeszcze spore opady deszczu i śniegu, porywisty wiatr oraz duże ocieplenie. Kiedy aura się ustabilizuje?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca lutego?

14 lutego 2016, 10:52

Pierwsza połowa lutego zapisała się wśród najcieplejszych w historii pomiarów. Czy druga połowa będzie równie ciepła i zamiast zimy będziemy czuć na swej twarzy powiewy wczesnej wiosny? A może ściśnie mróz i spadnie śnieg? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Domy bez prądu, powalone drzewa. Kiedy wiatr osłabnie?

2 lutego 2016, 10:01

Od kilku dni bardzo mocno wieje. Upadające gałęzie tarasują drogi i zrywają linie energetyczne, wobec czego tysiące gospodarstw domowych jest pozbawionych prądu. Skąd się bierze porywisty wiatr i kiedy można się spodziewać jego osłabnięcia?

Prognoza 16-dniowa: Jak długo potrwa ocieplenie?

24 stycznia 2016, 11:23

Rozpoczyna się odwilż, a wraz z nią śnieg zacznie się roztapiać. Prawie połowa uczniów spędza ferie zimowe. Czy mogą oni liczyć na zimową aurę przynajmniej w górach? Czy ciepło utrzyma się aż do lutego, czy szybko wróci mróz i śnieg? Sprawdźmy prognozę.

Zaczyna się odwilż. Wkrótce będzie nawet 10 stopni na plusie

22 stycznia 2016, 10:02

Kilka dni temu pogoda na przełomie stycznia i lutego znajdowała się pod znakiem zapytania. Albo miały nas ścisnąć siarczyste mrozy, albo też miało się zrobić wyjątkowo ciepło. Sytuacja wreszcie się wyklarowała i dziś wiemy już, że ziści się ten drugi scenariusz.

Odwilż rozpocznie się już w niedzielę? Jak długo potrwa?

20 stycznia 2016, 08:35

Przed nami jeszcze kilka dni z mrozem, który jednak nie będzie bardzo silny. Od niedzieli rozpocznie się odwilż, która będzie postępować na cały kraj. Czy będzie to trwałe ocieplenie czy też jedynie przejściowe? Jak wysokich temperatur można się spodziewać?

Prognoza 16-dniowa: Co nas czeka do początku lutego?

17 stycznia 2016, 10:27

Pierwsza połowa stycznia w całym kraju była mroźna, ale już śnieżnie tylko miejscami. Czy druga połówka będzie cieplejsza, a może równie zimna lub jeszcze mroźniejsza? Jaka aura uraczy nas na ferie zimowe? Sprawdźmy najnowszą prognozę aż do początku lutego.

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca stycznia?

10 stycznia 2016, 11:05

W ostatnim czasie zima dała nam poważnie popalić. Mieliśmy siarczyste mrozy, a miejscami solidnie poprószył śnieg. Jednak rozpoczęła się odwilż, a śnieg zaczyna się roztapiać. Czy zimowa aura wróci do nas na ferie, czy też czeka nas dłuższe ocieplenie?