Odwilż

Idzie odwilż, a wraz z nią lodowe deszcze i gęste mgły

19 stycznia 2017, 09:03

Po kilku dniach z mrozem i opadami śniegu, szykują się zmiany w pogodzie. Rozpoczyna się niewielka odwilż, która opanuje cały kraj, ale zamiast korzyści przyniesie nam niemal same problemy, bo drogi i chodniki pokryje szklanka, a na dodatek będzie bardzo mglisto.

Przed nami kilka dni z najgorszym możliwym typem pogody

13 stycznia 2017, 08:12

Ni to jesień, ni to zima. Następne dni przyniosą nam aurę z temperaturą balansującą w dzień nieco powyżej zera, a w nocy lekko poniżej zera. Oznacza to, że wszystko to, co za dnia się roztopi, w nocy zamarznie, a drogi i chodniki zmieniać się będą w bajoro i lodowisko.

Zaczyna się odwilż. Będzie sypać śnieg i porywiście wiać

11 stycznia 2017, 09:01

Rozpoczyna się odwilż. Jednak zanim termometry pokażą dodatnie temperatury, czekają nas zawieje śnieżne i to miejscami bardzo intensywne, w dodatku połączone z dużym spadkiem ciśnienia. W których regionach kraju zmiana pogody najbardziej da nam się we znaki?

Prognoza 16-dniowa: Co dalej z zimą? Odpuści czy nie?

8 stycznia 2017, 09:25

Początek roku przynosi nam falę siarczystych mrozów, choć śniegu za dużo nie ma. Czy w dalszych dniach stycznia zima nam odpuści czy pozostanie z nami na dłużej? Jakiej aury możemy się spodziewać podczas zimowych ferii? Sprawdźmy prognozę na 2 tygodnie.

Prognoza miesięczna: Czego spodziewać się możemy w styczniu?

29 grudnia 2016, 08:11

Przed nami najzimniejszy oraz jeden z najsuchszych i najbardziej śnieżnych miesięcy w roku. Czy aura będzie się sugerować statystykami, a może zamiast zimy poczujemy na twarzy powiewy wiosny? Sprawdźmy najnowszą prognozę sezonową.

Święta zapowiadają się niespokojnie z powodu ulew i wichur

21 grudnia 2016, 08:02

Zamiast zimowych krajobrazów ze śniegiem i mrozem będziemy mieć obfite opady, porywisty wiatr i dodatnie temperatury. Tak zapowiadają się nadchodzące Święta. Gdzie wichura będzie zrywać świąteczne dekoracje, a sytuacja na drogach będzie najtrudniejsza?

Prognoza 16-dniowa: Co dalej z zimą tuż przed świętami?

4 grudnia 2016, 11:18

Im bliżej świąt, tym częściej pytamy, czy tym razem będą one iście zimowe. A może znów wiosenne? Wschodnia połowa kraju znajduje się pod śniegiem, a zachodnia od śniegu jest wolna. Czy tak pozostanie, a może się zmieni? Sprawdźmy prognozę na 2 tygodnie.

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda na początku grudnia?

20 listopada 2016, 10:20

Pierwsza połowa listopada była zimna, a miejscami też śnieżna. Ostatnie dni przyniosły nam większe ocieplenie, ale również porywisty wiatr. Jaka będzie ostatnia dekada listopada oraz pierwszy tydzień grudnia? Pod znakiem jesieni czy zimy? Sprawdźmy prognozę.

Która zima lepsza: Sroga czy łagodna? Ich plusy i minusy

18 listopada 2016, 08:10

Jakie są korzystne strony surowej i łagodnej zimy? Poznajmy najważniejsze argumenty tych, którzy chcą, aby mroźna i śnieżna aura pozostała z nami aż do wiosennych roztopów, oraz tych, którzy najbardziej zadowoleni są, gdy zimy w ogóle nie ma.

Latem lód w Arktyce może roztopić się niemal całkowicie

28 kwietnia 2016, 09:03

Morska pokrywa lodowa w Arktyce może mieć latem najmniejszy zasięg w dziejach pomiarów. Naukowcy obserwują rekordowo szybkie topnienie na dużą skalę. Brak lodu otwiera mocarstwom drogę do sięgnięcia po bogactwa tego dotąd niedostępnego regionu.

Do najmroźniejszej wsi świata wreszcie dotarła odwilż

3 kwietnia 2016, 08:07

Mieszkańcy wsi Ojmiakon, leżącej we wschodniej Syberii, doczekali się wreszcie pierwszego prawdziwego powiewu wiosny. Dzisiaj po raz pierwszy od 6 miesięcy temperatura w cieniu była dodatnia. Jednak czy jest to już definitywny koniec surowej zimy?

Prognoza 16-dniowa: Czy zima jeszcze do nas powróci?

7 lutego 2016, 10:29

Bieżąca zima okazuje się dla nas wyjątkowo łaskawa. Dotychczas częściej przypominała jesień lub wiosnę niż prawdziwą zimę. Czy w dalszych dniach lutego się to zmieni? Czekają nas solidne mrozy i śnieżyce, a może wręcz przeciwnie, będzie coraz cieplej? Sprawdźmy.

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pierwsza połowa lutego?

31 stycznia 2016, 10:15

Tej zimy były już siarczyste mrozy i śnieżyce, ale również wyjątkowo wysokie temperatury, które bardziej przypominały wiosnę niż środek zimy. Przed nami luty. Czy będzie bardziej zimowy czy wiosenny? Jakiej pogody powinniśmy się spodziewać? Sprawdźmy prognozę.

20 stopni w cieniu jeszcze w lutym? Już się tak zdarzyło

29 stycznia 2016, 09:14

Czy to możliwe, aby w lutym temperatura sięgała w cieniu 20 stopni i byśmy mogli nadzwyczaj wcześnie poczuć na swej twarzy pierwsze powiewy wiosny? Oczywiście. Tak było ostatnim razem w 1990 roku, może się też zdarzyć i w tym sezonie.

Prognoza 16-dniowa: Jak długo potrwa ocieplenie?

24 stycznia 2016, 11:23

Rozpoczyna się odwilż, a wraz z nią śnieg zacznie się roztapiać. Prawie połowa uczniów spędza ferie zimowe. Czy mogą oni liczyć na zimową aurę przynajmniej w górach? Czy ciepło utrzyma się aż do lutego, czy szybko wróci mróz i śnieg? Sprawdźmy prognozę.