Jesień

Wiosna i jesień cieplejsze od lata? Czy to możliwe?

4 maja 2017, 07:48

Najwyższe temperatury w ciągu roku notowane są w 99 procentach przypadków w lipcu lub sierpniu. Jednak anomalie pogodowe mogą sprawić, że wystąpią one w najmniej oczekiwanym czasie, chociażby we wrześniu. Mieliśmy już takie przypadki. Poznajmy je.

Pogoda zmienia się. Będzie bardzo mokro i wietrznie, ale ciepło

17 lutego 2017, 08:47

Dopiero co cieszyliśmy się pierwszymi powiewami wiosny, gdy termometry wskazywały w cieniu 14 stopni, a niebo było błękitne, a już się zachmurzyło i zaczęło padać. Przed nami aura jesienna, bo będzie często padać i porywiście wiać, jednak ciepło nas nie opuści.

Przyleciały pierwsze boćki, kolejne są w drodze. Idzie wiosna?

16 lutego 2017, 09:05

Wiosna przyjdzie w tym roku równie wcześnie, co w poprzednich latach? Wskazują na to nie tylko prognozy pogody, lecz również wyjątkowo wczesny początek przylotów bocianów. Ptaki rozpoczęły już wyloty z Afryki, a te pierwsze już do nas przyleciały.

Jaka była jesień w polskiej pogodzie? Szczegółowy bilans

19 grudnia 2016, 08:01

Jaka była tegoroczna jesień w pogodzie w naszym kraju? Jakie były jej poszczególne miesiące: wrzesień, październik i listopad. Mamy dla Was szczegółowe podsumowanie średniej temperatury, sumy opadów i usłonecznienia na mapach pogodowych.

Gęste mgły spowijają Polskę. Widoczność spadła do 50 metrów

24 listopada 2016, 08:05

Mgła jest jednym z najczęstszych zjawisk, które pojawiają się w chłodnej porze roku. Mimo to nie każdy wie w jaki sposób powstaje, a tym bardziej potrafi przewidzieć, jak długo się utrzyma. Odkryjmy wszystkie tajemnice mgieł spowijających Polskę jesienią i zimą.

Tak depresyjnej jesieni nie mieliśmy od wielu lat

16 listopada 2016, 10:04

Jak wynika z najnowszych badań naukowych to nie deszcz czy silny wiatr, lecz ilość promieni słonecznych jest kluczowa dla wywołania depresji. Tymczasem tegoroczna jesień okazuje się nadzwyczaj pochmurna i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Błyskawice przecinają niebo nad Polską. Skąd się wzięły?

29 października 2016, 10:01

Mieszkańcy niektórych regionów naszego kraju zostali dzisiaj przed świtem zbudzeni przez donośne grzmoty, które towarzyszyły ulewnym deszczom i porywistym wiatrom. W ciągu dnia burze przejdą na kolejnymi miejscowościami. Skąd się wzięły pioruny o tej porze roku?

20 stopni w cieniu. "Tak mogłoby być każdego dnia"

26 października 2016, 07:47

Mieszkańcy południowej Polski mają to szczęście znajdować się pod wpływem ciepłego wiatru halnego, który o każdej porze roku potrafi przywiać wysokie temperatury, a przy tym rozpogodzić niebo. Wczoraj odnotowano tam 20 stopni. Bardzo Wam się to spodobało.

Coraz więcej ofiar sezonowej depresji. Google to potwierdza

25 października 2016, 07:23

Masz jesienno-zimową depresję? Psycholodzy często mówią, że to tylko mit. Jednak wyszukiwarka Google pokazuje, że to właśnie zimą najczęściej wyszukujemy fraz "depresja" i "schizofrenia". Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Prognoza 16-dniowa: Najpierw bardzo ciepło, a potem...

23 października 2016, 11:07

Pogoda w październiku nas nie rozpieszcza. Czy końcówka miesiąca będzie ciepła i słoneczna, a może przyniesie nam jeszcze większe chłody? Co czeka nas w dniu Wszystkich Świętych oraz w pierwszych dniach listopada? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Jest jeszcze szansa, że w tym roku będzie 20 stopni w cieniu?

21 października 2016, 11:25

Październik jest w tym roku bardzo chłodny. Ostatni raz temperatura przekroczyła 20 stopni w pierwszych dniach miesiąca. Czy jest jeszcze nadzieja na większe ocieplenie w sam raz na okres złotej polskiej jesieni? Okazuje się, że tak, ale nie wszędzie.

Tak wyglądała jesień w tym samym dniu na tle ostatnich 12 lat

19 października 2016, 09:23

Niezwykły projekt. Jedno miejsce, jeden dzień, za każdym razem inna jesień. Już od 12 lat porównujemy krajobraz w jednych z wrocławskich parków w dniu 18 października. Czy w tym roku kolorowa jesień nadeszła wcześniej czy później niż w poprzednich latach?

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do początku listopada?

16 października 2016, 10:50

Za nami chłodna i bardzo wilgotna pierwsza połowa października. Czy druga połowa będzie podobna? Czy przyniesie nam babie lato, a może pierwsze powiewy zimy? Jaka aura panować będzie w dniu Wszystkich Świętych? Sprawdźmy najnowszą prognozę.

Czy wiesz z których drzew spadły te liście? Rozpoznaj je

11 października 2016, 09:47

Każde drzewo ma liście o innym kształcie. Gdy opadają na ziemię, zaczynają nam szeleścić pod nogami. Jesień to najlepszy czas, by nauczyć się je odróżniać. Dzięki naszemu poradnikowi będziecie potrafili nazwać każdy liść i przekazać tę wiedzę swoim dzieciom.

Prognoza 16-dniowa: Czy wróci do nas babie lato?

9 października 2016, 11:04

Pogoda ostatnio raz nie rozpieszcza. Zamiast prawdziwego babiego lata mamy pochmurne niebo, deszcze i silne wiatry, a przy tym przeszywające chłody. Czy mamy jeszcze szanse na powrót ciepłych i słonecznych dni? A może w zamian chwyci mróz i spadnie śnieg?