Ostrzeżenie

Alarm pogodowy! Wieczorem i w nocy przejdą silne burze

Wczoraj, 10:28

Czeka nas bardzo niespokojne popołudnie, wieczór i noc. Z zachodu na wschód Polski będą wędrować ulewne deszcze, a wraz z nimi burze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Niewykluczone są nawet trąby powietrzne. Gdzie zjawiska będą najbardziej gwałtowne?

Nawałnice w Polsce. Zginęła 1 osoba, zalane drogi i domy

20 czerwca 2017, 21:20

Nad częścią kraju we wtorek przeszły burze, które miejscami były gwałtowne. Ulewny deszcz powodował podtopienia dróg i zabudowań, a porywisty wiatr łamał drzewa, uszkadzał dachy i pozbawiał prądu. Niestety, żywioł spowodował śmierć 1 osoby.

Wracają burze. Gdzie się pojawią i czy będą gwałtowne?

15 czerwca 2017, 08:04

Po kilku dniach odpoczynku od burz, do Polski znów zaczyna napływać niestabilna masa powietrza, która będzie się objawiać nie tylko podwyższoną wilgotnością oraz sporym zróżnicowaniem temperatury, ale również burzami. Czy mamy się czego obawiać?

Nawałnice przeszły nad Polską. 2 osoby ranne, 700 interwencji

6 czerwca 2017, 23:34

W wielu regionach kraju przeszły we wtorek burze, które miejscami były gwałtowne, a przez to powodowały lokalne szkody materialne i stanowiły zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Strażacy interweniowali 700 razy, ranne zostały co najmniej 2 osoby.

Trwa sprzątanie po nawałnicach, a już nadciągają następne

5 czerwca 2017, 08:10

Po wczorajszych burzach, które przetoczyły się nad południowymi i centralnymi regionami Polski, wiele miejscowości było podtopionych, a tysiące odbiorców nie miało prądu. Dzisiaj chwila odpoczynku, a jutro kolejna fala burz, które znów mogą być niszczycielskie.

Weekend przyniesie załamanie pogody z gwałtownymi burzami

3 czerwca 2017, 08:01

Pogoda podzieli weekend na dwie części. Sobota będzie słoneczne, sucha i bardzo ciepła. Niestety, niedziela przyniesie nam ostre załamanie pogody z wędrującymi przez Polskę gwałtownymi burzami. Gdzie tym razem zjawiska będą najbardziej niebezpieczne?

W weekend wracają wyjątkowo późne przymrozki

2 czerwca 2017, 10:04

Fatalna wiadomość dla rolników, sadowników i ogrodników, ponieważ nadzwyczaj późno, bo w pierwszych dniach czerwca, wracają przymrozki. Ostrzegaliśmy przed nimi przeszło tydzień temu i choć liczyliśmy, że jednak nie nadejdą, to zjawią się i mogą być groźne.

We wtorek przejdą najsilniejsze burze od początku tego roku

30 maja 2017, 08:17

Od kilku dni ostrzegamy, że wtorek przyniesie nam gwałtowne burze, z którymi jeszcze w tym roku nie mieliśmy do czynienia. Będą ulewy i podtopienia, spadnie grad wielkości jajek, a wiatr będzie zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie burze będą najsilniejsze?

Nadciągają groźne burze z ulewami, gradem i wichurami

28 maja 2017, 20:00

Następnych kilkadziesiąt godzin zapowiada się niespokojnie z powodu nadciągających chmur burzowych, które przyniosą ze sobą błyskawice, ulewy, gradobicia i wichury. Temperatura pozostanie bardzo wysoka, a to oznacza, że będzie parno i duszno.

Setki interwencji strażackich po gwałtownych burzach

24 maja 2017, 15:30

Kilkaset razy strażacy interweniowali od wtorkowego przedpołudnia w całej południowej połowie naszego kraju, aby usuwać szkody powstałe po przejściu gwałtownych burz. Gdzie burze mogą siać spustoszenie w najbliższym czasie?

W drugiej połowie tygodnia wracają przymrozki

23 maja 2017, 07:50

Spełnia się najczarniejszy sen ogrodników, sadowników i rolników, w drugiej połowie tygodnia mogą wrócić przymrozki, które mogą się okazać bardzo niebezpieczne dla upraw. W których regionach kraju należy się ich spodziewać i jak silne będą tym razem?

W weekend zmiana pogody. Gwałtowne burze i ochłodzenie

20 maja 2017, 07:03

Niestety, gorąca i słoneczna aura, która panuje od kilku dni, nie zdoła się utrzymać przez cały weekend. Przyczyną będą burze, które nie dość, że mogą być gwałtowne i powodować szkody, to jeszcze przyniosą ochłodzenie i to nawet o 10-15 stopni.

Czy wiadomo, gdzie pojawi się tornado? Jak je przewidzieć?

13 maja 2017, 09:38

Trąby powietrzne zdarzają się w Polsce coraz częściej, powodują zniszczenia i odbierają ludzkie życie. Czy mamy jakąkolwiek możliwość ich wcześniejszego przewidywania, aby uniknąć ofiar? A może powinniśmy brać przykład z Amerykanów i ich doświadczenia?

Weekend będzie bardzo ciepły, ale z gwałtownymi burzami

13 maja 2017, 07:36

Do Polski napływa nareszcie bardzo ciepła masa powietrza, która na większym obszarze kraju podniesie temperaturę powyżej 20 stopni w cieniu. Jednak powietrze jest też niestabilne, a to oznacza, że poza Słońcem spodziewamy się też gwałtownych burz.

Skąd się biorą przymrozki w czasie zimnych ogrodników?

7 maja 2017, 09:26

Zimni ogrodnicy są wiosennym przeciwieństwem babiego lata. Najbardziej obawiają się ich rolnicy i sadownicy, ponieważ przymrozki powodują szkody wśród upraw. Dlaczego w maju dochodzi do tak znacznych ochłodzeń i czy w tym sezonie będą one niszczycielskie?