15 lutego 2017, 08:19

Bez wody nie ma życia. Poznaj nowe fakty na jej temat

Bez wody nie ma życia

Zobacz też inne galerie

miniatura

Błyskawice są jego pasją. Zobacz niesamowite zdjęcia

27 sierpnia 2017, 20:08

Piotr Wojakowski uwielbia fotografować błyskawice. Wyczekuje na każdą burzę, która przechodzi nad Poznaniem i innymi regionami Wielkopolski. Podczas polowań na chmury burzowe powstają fantastyczne zdjęcia, które za chwilę będziecie mogli zobaczyć w naszej galerii.

miniatura

Jest takie miejsce w Polsce. Rano mróz, a po południu upał

22 sierpnia 2017, 10:04

Kotliny górskie to nietypowe miejsca, które nazywane są mrozowiskami. To właśnie na ich obszarze notuje się najniższe temperatury w naszym kraju. W najbardziej srogie zimowe poranki mróz może przekraczać minus 40 stopni. Jednym z takich biegunów zimna jest torfowisko w Czarnym Dunajcu w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej na Podhalu. Od sierpnia 2012 roku, a więc od równo 5 lat, profesjonalne pomiary temperatury prowadzi tam nasz czytelnik Arnold Jakubczyk. Dysponuje klatką meteorologiczną, mierząc temperaturę

miniatura

Piękne i przerażające chmury burzowe. Zobacz je wszystkie

19 sierpnia 2017, 11:00

Chmury burzowe są malownicze, ale też niezwykle groźne. Sięgają wysokości kilkunastu kilometrów i niosą błyskawice, ulewne deszcze, gradobicia i wichury. Potrafią czynić olbrzymie zniszczenia. Zobaczcie ich piękno w naszej galerii zdjęć.

miniatura

Księżyc okrył się krwistą czerwienią. Zobacz zdjęcia

8 sierpnia 2017, 08:42

7 sierpnia 2017 roku wschodzący Księżyc w pełni przybrał krwistoczerwoną barwę, a jego dolna część zniknęła w cieniu, jakby była nadgryziona. Tak wyglądało częściowe zaćmienie Księżyca na Waszych zdjęciach.

miniatura

Burze nad Polską. Połamane drzewa, zerwane dachy

23 lipca 2017, 21:07

Już ponad tysiąc razy strażacy wyjeżdżali na wezwania do usuwania połamanych i powalonych drzew, odpompowywania wody z zalanych dróg, zabudowań i posesji oraz zabezpieczania domów z zerwanymi dachami. Najwięcej interwencji było w woj. lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Z kolei najwięcej uszkodzonych drzew było w woj. śląskim i mazowieckim.   Wśród największych miast strażacy najczęściej wyjeżdżali na wezwania w Zielonej Górze (150 razy) i we Wrocławiu (100 razy). Doszła tam do licznych pod