1 grudnia 2016, 09:00

Prognoza sezonowa: Jaka będzie zima, a później wiosna?

Wstęp do prognozy

Zobacz też inne galerie

thumbnail

Najpiękniejsze parki narodowe w Stanach Zjednoczonych

14 stycznia 2017, 08:02

Żyjemy na przepięknej planecie, obfitującej w zapierające dech w piersi krajobrazy i zamieszkiwanej przez niezwykłe zwierzęta. Wystarczy raz w tygodniu wyjechać za miasto, pobyć choć przez chwilę na łonie natury, a już odczujemy pozytywne skutki jej oddziaływania na nasze codzienne życie. Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam niesamowite fotki najpiękniejszych parków narodowych Stanów Zjednoczonych, które rozsiane są po różnych uroczych zakątkach naszej planety.

thumbnail

Oto zjawiska, które występują zimą, a nic o nich nie wiesz

4 stycznia 2017, 08:00

Mamy zimę, i to nie tylko w kalendarzu. Pora więc przygotować się do tej mroźnej i śnieżnej pory roku zarówno fizycznie, jak i merytorycznie. Dlaczego? Ponieważ większość z nas ma spore kłopoty z odróżnieniem szronu od szadzi, czy też krupy śnieżnej od śniegu ziarnistego i gradu.   Postanowiliśmy poszerzyć Wasze horyzonty, bo być może kiedyś z tego powodu zabłyśniecie obfitą wiedzą na tematy zimowe. Choć z pozoru może się wydać trudne nazywanie poszczególnych zjawisk i określanie przyczyn ich powstaw

thumbnail

Tatry są jego pasją. Odwiedza je aż 80 razy w ciągu roku!

28 grudnia 2016, 07:35

Rafał Raczyński jest amatorem tatrzańskich wypraw. Spędza w najwyższych polskich górach niemal każdy wolny weekend. Fotografuje ich piękno, które zmienia się wraz z kolejnymi porami roku. Na następnych stronach naszej galerii pokażemy Wam jego najlepsze fotografie Tatr i dowiemy się skąd u Rafała wzięła się pasja do wędrowania po górach i ich fotografowania.

thumbnail

Takiej zimy na własne oczy jeszcze nie widzieliście

23 grudnia 2016, 09:36

Każdej, nawet najłagodniejszej zimy, mamy trochę śniegu i mrozu. Nie mogą się one jednak równać z tymi, z którymi przychodzi się mierzyć mieszkańcom Rosji. Każdej zimy spadają tam metry białego puchu, a temperatura spada nawet do minus 60 stopni. Co zrobić, kiedy zaspy śnieżne są wyższe od nas i żeby się przebić do cywilizacji trzeba kopać jak kret? Tutaj technika na niewiele się zda, chyba, że za techniczne urządzenie uznamy łopatę. Po zobaczeniu zdjęć chyba każdemu zrobi się żal Rosjan i nie tylko ich.

thumbnail

Najdłuższe zachody Słońca w tym roku na Waszych zdjęciach

20 grudnia 2016, 10:04

W najkrótsze dni w roku, nasza gwiazda wznosi się nad horyzont na tak niewielką wysokość, że możemy się zachwycać kilkugodzinnym zachodem Słońca. Nasi czytelnicy uwiecznili to wyjątkowe zjawisko na zdjęciach, które możecie zobaczyć w naszej galerii.