15 lipca 2017, 09:00

Czego możemy się spodziewać po pogodzie latem?

Wstęp do prognozy

Zobacz też inne galerie

miniatura

Piękne i przerażające chmury burzowe. Zobacz je wszystkie

19 sierpnia 2017, 11:00

Chmury burzowe są malownicze, ale też niezwykle groźne. Sięgają wysokości kilkunastu kilometrów i niosą błyskawice, ulewne deszcze, gradobicia i wichury. Potrafią czynić olbrzymie zniszczenia. Zobaczcie ich piękno w naszej galerii zdjęć.

miniatura

Księżyc okrył się krwistą czerwienią. Zobacz zdjęcia

8 sierpnia 2017, 08:42

7 sierpnia 2017 roku wschodzący Księżyc w pełni przybrał krwistoczerwoną barwę, a jego dolna część zniknęła w cieniu, jakby była nadgryziona. Tak wyglądało częściowe zaćmienie Księżyca na Waszych zdjęciach.

miniatura

Burze nad Polską. Połamane drzewa, zerwane dachy

23 lipca 2017, 21:07

Już ponad tysiąc razy strażacy wyjeżdżali na wezwania do usuwania połamanych i powalonych drzew, odpompowywania wody z zalanych dróg, zabudowań i posesji oraz zabezpieczania domów z zerwanymi dachami. Najwięcej interwencji było w woj. lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Z kolei najwięcej uszkodzonych drzew było w woj. śląskim i mazowieckim.   Wśród największych miast strażacy najczęściej wyjeżdżali na wezwania w Zielonej Górze (150 razy) i we Wrocławiu (100 razy). Doszła tam do licznych pod

miniatura

Czego możemy się spodziewać po pogodzie latem?

15 lipca 2017, 09:00

Jaka będzie dalsza część lata? Ciepła i słoneczna, a może chłodna i mokra? Czy podczas urlopu i wakacji słoneczko nas wygrzeje i czy rolnicy powinni się obawiać suszy? A co czeka nas jesienią? Czy lato przedłuży się, czy szybko przyjdzie plucha? Odpowiedzi znajdziecie na kolejnych stronach naszej prognozy.

miniatura

Oto nowe cuda świata wpisane właśnie na listę UNESCO

10 lipca 2017, 09:02

Na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostało wpisanych wiele nowych cudów przyrodniczych i kulturowych. Mamy się z czego cieszyć, ponieważ na liście znalazły się właśnie kopalnie rud srebra, cynku i ołowiu w Tarnowskich Górach na Śląsku.

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU