Styczeń w obiektywie

miniatura

Styczeń okazał się nie tylko śnieżny, ale też najmroźniejszy od 7 lat. Zobaczcie jego piękne oblicze na naszych zdjęciach.

Komentarze

Dodaj komentarz

południe Polski | 2017-02-24, 21:59

Nietypowy mróz

W tym roku anomalia była taka, że w Beskidach, przy pogodnym niebie i bezwietrznej pogodzie w styczniu było cieplej niż kilkadziesiąt km dalej na Śląsku. Nawet pokrywy śnieżnej ubywało, bo w południe było nieco powyżej zera a na południowych stokach zupełnie stopniała. I to bez halnego. .

małgoś | 2017-02-15, 12:26

zima w Bydgoszczy

U nas w Bydgoszczy zima łagodna styczeń ..parę dni -10 , później tylko 9,8,6,5,4, na minusie...luty to samo...mało śniegu wiatry i przejmujące wilgocie....czekamy na wiosnę bo już mamy dość ciągłego skrobania szyb w autach...dużo SŁONECZKA bo tego jak na lekarstwo....

Kris Brzeg | 2017-02-08, 09:16

Ocena stycznia w moim regionie

Styczeń był taki sobie. Na plus dużo słonecznych dni mało atlantyckiej szarugi, pokrywa śnieżna prawie przez cały miesiąc, temperatury stabilne bez większych skrajności. Na minus niestety mała ilość opadów i co się z tym wiąże niewielka wysokość pokrywy śnieżnej, duża ilość bezwietrznych dni sprzyjająca powstawaniu smogu, małe urozmaicenie pogody a co za ty idzie nudy w pogodzie.

michael | 2017-02-07, 13:54

Zima

Nastała normalność. Tak właśnie powinna wyglądać zima w Polsce. Co prawda, trochę się spóźniła, ale od początku stycznia jest zgodnie z kalendarzem dla naszej rozpiętości geograficznej. Zaniknęły silne wiatry, minus w nocy i lekki plus w ciągu dnia, czyli aura sprzyjająca fatalnemu samopoczuciu i przeziębieniom, nie wspominając o grypie, która uwielbia takie rozchwianie pogodowe. Jest całodobowy mróz, stabilność i cisza zimowa. Nic piękniejszego o tej porze roku zdarzyć się nie może. Jest zima to musi być zimno!

Darek Wuk | 2017-02-07, 17:36

Odp: Zima

"Nastała normalność. Tak właśnie powinna wyglądać zima w Polsce. " Jaka normalność ? najziniejszy styczeń od 7 lat. "Co prawda, trochę się spóźniła, ale od początku stycznia jest zgodnie z kalendarzem dla naszej rozpiętości geograficznej. " Jakim kalendarzem ? Przypomniam że mieszkamy w kraju nizinnym w klimacie przejściowym, umiarkowanym ciepłym a nie w Kazachstanie. "Zaniknęły silne wiatry, " Jasne, a nabrzeże rozwaliły kraslonduki. Co ty za głopty piszez to szkoda komentować. "minus w nocy i lekki plus w ciągu dnia, czyli aura sprzyjająca fatalnemu samopoczuciu i przeziębieniom, nie wspominając o grypie, która uwielbia takie rozchwianie pogodowe. " bzdura kompletna. Lepiej się weź się czytanie książek a nie pisanie głupot. W styczniu zostałby pobite wszelkie rekordy zapadalności na grype. "Jest całodobowy mróz, stabilność i cisza zimowa. " I do tego trujący smog, sztachnij się na zdrowie.

asd | 2017-02-07, 13:01

zima

Jest zima i ma być zimno ! Uwielbiam śnieg i mróz. Oby wiosna przyszła jak najpóźniej

koleś | 2017-02-06, 06:37

Luty.

Luty na razie na Podlasiu idzie na rekord zimna. Końca mrozów nie widać, w chałupie zimno, trzeba non stop grzać. Ten luty jest jeszcze bardziej paskudny, niż przebrzydle zimny styczeń. Szczerze? Mam już dość tych mrozów. Niech nadejdzie w końcu jakaś konkretna, atlantycka odwilż, bo takowej, np. na Podlasiu - dawno już nie było. Coś tam drasają jakieś słabe odwilże zachodnie krańce Polski, ale kompletnie zapominają o wschodzie, gdzie panują patologiczne warunki już od 5.01 i nieprzerwanie trwają do teraz. (poza krótkimi, żałosnymi odwilżami) Styczeń wcale nie był piękny, a patologicznie mroźny i zimny. Na zdjęciach zima wygląda pięknie, ale ludzie powoli już mają dosyć tej zimowej patologii.

michael | 2017-02-07, 13:50

Odp: Luty.

Mieszkasz na Podlasiu i narzekasz na zimę??

chochlik | 2017-02-08, 03:24

Odp: Luty.

@michael A co ma do tego mieszkanie na Podlasiu? Ludzie tam na zimę nie narzekają?

Lucas wawa | 2017-02-06, 04:23

Zima też potrafi być urocza

Choć niewątpliwie najtrudniejszą z pór roku, to też potrafi być piękna i ciekawa. Dziękuję Redakcji TP za ukazywanie uroków naszej pięknej ziemi polskiej o rożnych porach roku, także zimą:-)