Prognoza pogody na jutro

Sonda pogodowa

Czy zima rozpocznie się wcześnie?

Z ostatniej chwili

thumbnail

Relacja na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 15:03

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

thumbnail

Galeria fotografii: Leśne grzyby

Dzisiaj, 08:07

Jesień w lesie to czas grzybiarzy, którzy szykując przysmaków leśnego runa

thumbnail

Zdjęcia komety przelatującej obok Czerwonej Planety

Dzisiaj, 07:36

NASA opublikowała zdjęcia z wyjątkowego zjawiska, pierwszego w historii obserwacji, zbliżenia się komety do planety wewnętrznej. Zobaczcie Czerwoną Planetę i kometę Siding Spring tuż obok siebie na zdjęciach.

thumbnail

Wyjaśniono zagadkę lodowców Karakorum

Dzisiaj, 07:14

Od 150 lat lodowce na świecie powoli topnieją, a w tym samym czasie, ku zdziwieniu badaczy klimatu, lodowce znajdujące się w łańcuchu górskim

thumbnail

Czy warto rodzić dzieci zimą? Więcej plusów niż minusów?

Wczoraj, 10:15

Najnowsze badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości, że dzieci urodzone w zimie są zdrowsze od tych urodzonych latem, żyją dłużej, wcześniej też zdobywają cenne umiejętności, które są kluczowe w normalnym funkcjonowaniu. Jaka jest tego przyczyna?

thumbnail

Mikroorganizmy zlikwidują pustynie

Wczoraj, 09:03

W Azji nieubłaganie postępuje pustynnienie gigantycznych obszarów uprawnych. Przyczyną takiego stanu rzeczy są nasilające się zmiany klimatyczne

thumbnail

Słonecznie i mroźno. Przy gruncie nawet minus 10 stopni

Wczoraj, 08:00

Potężny wyż imieniem Piotr, który panuje nad zachodnią Rosją, sprowadza do nas coraz zimniejsze masy powietrza. Dzisiaj rano na wschodzie kraju temperatura spadła przy gruncie do prawie minus 10 stopni. Kolejna noc będzie jeszcze mroźniejsza.